Pierwsze zwycięstwo w lidze!

Juniorzy Startu Krasnystaw pokonali drużynę Łady Biłgoraj 3:2. Tym samym po dwóch pierwszych kolejkach mają na swoim koncie 4 oczka.

Mecz świetnie zaczął się dla gospodarzy, bo już w 7 minucie, po wymianie piłki z Pawłem Matyczem, Patryk Ciesielski skierował futbolówkę do bramki gości. Krasnostawianie dalej atakowali, czego efektem była druga bramka, autorstwa Dominika Siemczyka, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem w długi róg bramki nie dał szans golkiperowi Łady. 12 minut przed gwizdkiem sędziego, oznajmiającym koniec pierwszej części gry, było już 3:0. Radek Lenard posłał długą piłkę w kierunku Michała Wójtowicza, a ten perfekcyjnie przelobował bramkarza.

Druga połowa zaczęła się dla Startowców w najgorszy możliwy sposób - z boiska został usunięty kapitan Karol Wojciechowski, który ujrzał drugą żółtą kartkę. Goście szybko wykorzystali atut gry w przewadze i zdobyli dwie bramki. W 81 minucie Start musiał radzić sobie już w dziewięciu, po ujrzeniu przez Mateusza Dołhana drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Drużyna z Krasnegostawu jednak nie załamała się i zaciekle broniła prowadzenia. Do końca spotkania, już żadnemu z zawodników Łady nie udało się pokonać Mateusza Skrzypy, a Start mógł dopisać do swojego dorobku w tabeli 3 punkty.

Już w piątek Start zmierzy się w Zamościu z Hetmanem w ramach 3 kolejki.

Start Krasnystaw 3:2 (3:0) Łada Biłgoraj

Bramki: P. Ciesielski, D. Siemczyk, M. Wójtowicz

Skład: Skrzypa - Krupa (66' Szponar, 90' Dzida), Wojciechowski (C), Lenard, Pawlas - Siemczyk (76' Brodowski), Legieć, Ciesielski, Matycz - Dołhan, Wójtowicz.