Kolejna wygrana!

Zespół Startu Krasnystaw odniósł drugie zwycięstwo w lidze, pokonując Orlęta Łuków 1:0.

Mecz od początku do końca nie zachwycał, gra toczyła się głównie w środku pola, a u zawodników obydwu drużyn zawodziło ostatnie podanie. Zespół gości mógł objąć prowadzenie po dobrej akcji prawoskrzydłowego, ale jego mocne, płaskie dośrodkowanie, tuż sprzed czyhającego na dostawienie nogi napastnika Orląt, wybił jeden z graczy Startu. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Najpierw z rzutu wolnego groźne dośrodkowywał Patryk Ciesielski, ale futbolówka minęła bramkę tuż obok słupka. Później Startowcy oddali dwa groźne strzały zza pola karnego. Piłka po uderzeniu Pawła Matycza powędrowała jednak tuż obok słupka, a strzał Michała Wójtowicza, choć z drobnymi problemami, wybronił Adrian Olender. Chwilę później rozbrzmiał gwizdek sędziego, obwieszczający zakończenie pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie gry, obraz meczu nie uległ zmianie. Wciąż dało się zauważyć wiele strat i niecelnych podań. 15 minut przed końcem spotkania dwa razy uderzał Patryk Ciesielski, niestety dwukrotnie niecelnie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, padła bramka dla gospodarzy. Bramkarz gości wznowił grę, podając piłkę do jednego z pomocników. Szybko jednak doskoczył do niego i zabrał piłkę Patryk Ciesielski, który bez zastanowienia oddał strzał. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki i dała gospodarzom upragnione prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Na wielkie wyróżnienie w tym meczu zasłużyli środkowi obrońcy gospodarzy - Radosław Lenard i Karol Wojciechowski, którzy zaliczyli mnóstwo odbiorów i przejęć piłki, niejednokrotnie ratując swój zespół od utraty bramki.

Dzięki odniesionemu zwycięstwu drużyna Startu awansowała na 3 miejsce w tabeli. W następnej kolejce, Krasnostawianie zmierzą się z Orlętami Radzyń Podlaski. Mecz odbędzie się 02.09.2015 o godz. 15:00.

Start Krasnystaw 1:0 (0:0) Orlęta Łuków
Bramka: Ciesielski 77'
Skład: Skrzypa - Krupa, Wojciechowski (C), Lenard, Pawlas - Dołhan (Jasiński 70' (Szponar 84')), Legieć, Ciesielski, Matycz - Kowalczyk (Siemczyk 46'), Wójtowicz (Kaszak 63')