Przegrana z Orlętami.

W drugi dzień września 2015 roku, Start uległ w spotkaniu wyjazdowym Orlętom Radzyń Podlaski 3:1.

Mecz o wiele lepiej rozpoczęli goście, którzy przez pierwsze 20 minut nie opuszczali połowy rywala. Składne akcje zespołu z Krasnegostawu nie zakończyły się jednak bramką, choć swych sił próbowali Kamil Jopek, Paweł Matycz, Patryk Ciesielski, Kacper Kleban czy Michał Saj. Po 20 minucie pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze, ale dwukrotnie lepszy okazał się Mateusz Skrzypa. W 30 minucie doszło do kluczowej sytuacji w meczu - boisko z powodu urazu opuścić musiał Mateusz Krupa. Orlęta wykorzystały zamieszanie w szeregach obronnych rywala i po chwili prowadziły już 2:0. Najpierw strzałem w okienko bramki popisał się Łukasz Łoziński, nie dając żadnych szans bramkarzowi Startu, a dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny, wykorzystując sytuację sam na sam. Krasnostawianie szybko zdobyli jednak bramkę kontaktową. Po wymianie piłki z Kacprem Klebanem, Patryk Ciesielski dośrodkował na długi słupek, gdzie czekał już Mateusz Dołhan i umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Na przerwę Start schodził więc z jednobramkową stratą.

Drugą odsłonę gry także lepiej zaczęli goście. Już w 50 minucie do wyrównania mógł doprowadzić Kacper Kleban, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trafił tylko w słupek. Start nadal przeważał, ale nie potrafił znaleźć recepty na pokonanie Patryka Karpińskiego. Orlęta nastawione na grę z kontrataku, starały się posyłać długie piłki za wysoko ustawioną obronę gości. Jedną z nich przechwycił napastnik zespołu z Radzynia i chciał przelobować bramkarza Krasnostawian, ale ten przewidział jego zamiary i złapał piłkę. W 81 minucie gospodarze ustalili wynik na 3:1, po tym jak Łukasz Łoziński skompletował hat-tricka.

"To było nasze najlepsze spotkanie do tej pory, niestety zagraliśmy bardzo nieskutecznie, co skończyło się porażką" - tak mecz ocenił trener Startu, Bartłomiej Czajka.

ŁKS Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (2:1) KKS Start Krasnystaw

Bramki: Łoziński 30', 32', 81' - Dołhan 36'

Skład Startu: Skrzypa, Krupa (Dołhan 30'), Wojciechowski (C), Lenard, Pawlas (Kowalczyk 75'), Jopek (Siemczyk 80'), Kleban, Saj, Matycz, Wójtowicz (Jasiński 85'), Ciesielski.